Виховна робота

 

Сценарій свята захисника України

 

Ведучий 1.Добрій день, шановні друзі!

 

Ведучий 2.Добрій день, любі односельці та гості села! 

 

Ведучій1. Согласно з указом № 806/2014 Президент України постановив: «Установити в Україні свято - День захисника України, ласка відзначаті щорічно 14 жовтня».

Ведучий 2. Це свято є направду всенародним святом, бо захисника Вітчизни є учасники національно-визвольних рухів ХХ століття, учасники Революції гідності, добровольці и військові, волонтери, діти та дорослі - всі ті, хто в різний способ захіщають свободу, незалежність и теріторіальну цілісність України.   

Ведучий 1. Свято, присвячений Дню захисника  України, Оголошується відкрітім .. 

Гімн

Учень1:

Зродилася ми Великої години
З пожеж Війни і з полум'я вогнів.
Плекан нас Біль по втраті України,
годувать нас гніт и гнів на ворогів.

Доволі нам руїни и Незгода,
чи не сміє брат на брата йти у бой,
Під синьо-жовтим прапором свободи
З'єднаєм весь великий нарід свой.

І ось ідемо в бою жіттєвому.
Тверді, міцні, незламні, мов граніт,
Бо плач не дала свободи ще нікому,
А хто борець, той здобуває світ.

 

Ведучій1. Сьогодні ми зібраліся у Цій святковій, затішній залі, щоб засвідчіті свою повагу всім, хто носити військову форму и відзначіті свято - День захисника України / 

 

 Ведучій2. Прівітаті чоловіків, Які захіщають спокій наших домівок, здатно всегда підставіті своє сильне плече чарівній половіні людства. Зі святом вас, чоловіки!    

 

 Ведучій1. Ві, хто носити Почесне звання захисника Вітчизни, уособлюєте всі етапи розвитку нашого Славетний війська: ті, хто ВІВ Смертельний двобій Із фашизмом, брав участь у так званні локальних воєнніх конфліктах, міротворчій ДІЯЛЬНОСТІ, Несе сегодня нелегко військову службу. 

 

 Ведучий 2 . Щиро Зичимо вам доброго здоров'я, щастя, родинного затишку, миру, натхнення и високих звершене на благо розквіту Великої Української Держави! 

 

 

 Ведучій1.

Вітчизну зі святом вітаємо ніні

І Хочемо, щоб вона мужніла и цвіла,

Навіки слава, слава Україні,

Ее народу слава и хвала!

 

Ведучий 2. Сьогодні на нашому святі Присутні почесні Гості це:

 

 

 

 

Ведучий 1 Запрошуємо Почесних гостей до слова.

 

художній номер              

 

Ведучий 2 . 23 роки Україна не знала Війни. Наш народ пішався ТІМ что у буремні 90 - ті, Україні удалось Зберегти світ. Альо війна НЕ обійшла нашу державу тепер. Ще рік тому ми з вами не знали дуже багатьох слів пов'язаних з війною, тепер же почти шкірніх Батьківщину так чи інакше обпаліло полум'я Військових Дій. Ще рік тому ми НЕ особливо звертали Рамус на слова «Слава Україні - Героям слава», а тепер ЦІ слова Набуль нового змісту.

 

Ведучий 1. Наразі Вже точно зрозуміло, кому ЦІ слова адресовані, і ні в кого немає сумніву, что ЦІ герої - хлопці что зі зброєю в руках захіщають кріхкій східний кордон України, лікарі, Які в мирний час повертаються поранених в АТО з того світу, волонтери на плечах якіх трімається наша армія.   

 

Ведучий 2. Слова «Слава Україні - Героям слава» перестали буті просто вітанням Це вже віддання шани Найкращий, котрі у найважлівішій момент Нашої держави не злякаліся и пожертвувалі собою заради своєї Батьківщини, а такоже є засвідченням справжнього патріотичного подвигу.   

 

Ведучій1 Схілімо голови низько перед пам'яттю и подвигом славних Синів України, героїв АТО и промовімо молитву за душі Загибла.    

 

Ведучий 2 Прошу вшануваті хвилин Мовчаном пам'ять Військовослужбовців, бійців Национальной Гвардії, Прикордонників та добровольців, Які погибли за Україну та мирних жителей, что стали жертвами терорістів. звучить метроном

 

учень

Пам'ятайте про тих, что безвісті пропали,
Пам'ятайте про тих, что не встали, як впали.
Пам'ятайте про тих, что згорілі як зорі, -
Такі чисті и чесні, як Повітря прозоре.
Пам'ятайте про тих, что за правду повстали,
Пам'ятайте про тих, что лягли на заставах.
Пам'ятайте про тих, что стрибай під танки ...
Є в місцях невідоміх невідомі останки.
Є в лісах, є у горах, и є під горою -
Менше в мире могил, чем Безсмертний героїв.
Пам'ятайте про них и у праці, и в пісні -
Хай відомімі станут всі герої безвісні.

 

Ведучий 1 Сьогодні ми раді вітаті на Нашій урочістій лінійці людей, Які захищали, Соборність и незалежність України и продолжают ее відстоюваті .   

Це наші земляки:

Колісніченко Юрій Іванович  - Полковник Зброїніх сил України випускник нашої школи у 19       84 року;  

Галушка Олександр Сергійович - Випускник 1 998 року 

Волченко Андрій Володимирович - Випускник 2004 року 

Голобородько Олексій Леонідович - Випускник 2005 року 

Сільський голова - Дяченко Олександр Олександрович.

 

художній номер              

 

ВЕДУЧІЙ2 Є в мире Одне слово, перед Яким усі народи низько схіляють голови. Це слово - «Мати». Сотні матерів Звичайно українських хлопців сегодня об'єднані спільною бідою та гордістю за своих Синів. І немає щірішої молитви за Материнська. Лише материнська любов не знає кордонів страху, сумнівів та розрахунків.

Ведучий а1 :  Дякуємо за подвиг и Вірність Україні батькам нашихземляків , котрі були и є учасникам АТО:

(Список батьків зачітаті)

 

 

 

 

 

Худож. номер

Ведучий 3.Вітчізна и ее захисник! .. 

За вікову Історію української народності наша земля не один раз закликали своих Синів діва на ее захист. І Ніколи ЦІ зклікі до оборони рідного --краю не залишилась НЕ почути.

 

 Ведучий 4.Мільйоні людей вірять, что небо Нашої України-матері буде мирним, Аджея его оберігають славні воїні, Їм довіряють Найдорожче, найсвітліше - оберігаті світ!

 

 

Ведучий 3. Віряджаті сина до лав Збройних сил України Було традіцією для батьків. Накрівалі столи, запрошувалі родічів и друзів, влаштовувалі гуляння до сходу сонця, а зранку відряджалі у далеку дорогу и обіцялі чекати, писати, любити. Ця традиція живе й доніні, хоча, можливо, ее дотрімуються немного по-ІНШОМУ, бо даже до армії йти сегодня хоче НЕ КОЖЕН.

Ведучий 4. В осінній прізів на захист рубежів рідної держави відправляться Залізовській Дмитро. «Хай служба твоя буде легкою, а ти щоб служив з правдою і Честь, и повернувшись додому, з гордістю сказали - я служив в армії».   

 

Ведучий 3. «Ти сегодня маєш велику честь представляті нашу Башілівку у лавах Збройних сил України, Аджея ми сегодня Хочемо жити у мірі и Злагоді, щоб ніяка зайда не могла зазіхаті на наші землі. Тому ти повинен міцно тримати зброю в руках, уміті поводітіся з нею так, щоб вона НЕ стріляла у мирний час, поводітіся з нею на «ви», но вместе с ЦІМ Щодня відчувалі голос батька и матері »

 

Ведучий 4. Для тебе цею Худож. номер

 

Ведучий 3. Сьогодні ми віддаємо Даніна пошани людям, что взяли на себе найважчу и найважлівішу Турбота - працювати на Цій землі и годувати країну, тому что з маленького хлібного зернятка почінається Потужність и сила держави нашої.В давнини говорили: «Як людина ставиться до хліба - така у него и душа ». Так. хліб найголовнішій, дорогоціннішій плід людства. це и тривога и радість, и безсонні ночі, постійні думи и Турбота Від першої Весняної борозни до дозрівання колоса..Не покідає землероба щоденна турбота про ті, як на зразок нива, чим вона сплатить Йому за невпінну працю. Тому що всі ми знаємо, что держава без землеробства як чоловік без голови жити НЕ может З святом вас, дорогі чоловікі- трудівнікі нашого села! 

 

Ведучий 4. . Рано вранці поспішають на роботу трактористи и механізаторі, обліковці, бригадири та водії .У шкірного свої справи и Турбота, у шкірного свои, но наші сільські .Бо селянська праця свята и благородна. Вона Безперервна, як самє життя .І сьогодні, в цею Святковий день ми вітаємо наших чоловіків.      

Худож. номер

 

Ведучий 3. растет славне поколение,
Іде у хлібороби молодь,
Бо є у них міцне коріння,
Бо знають, что за них цього ніхто НЕ зроби,
Бо з діда-прадіда їх вчились
Святого хліба шанувати,
позбавленіх Натхнення праця дает крила,
Такого їх в дітінстві вчились мати.

Ведучий
ий 4 . Ті ж ще раз з святому вас вітаєм,
Здоров'я та наснаги вам бажаєм,
Нехай безкрає синє небо
дарує вам дощик, коли вам треба,
Нехай богаті врожаї
чи не покідають Нашої землі,
Щоби зі столу в вас не вібувало
І ковбаса и м ' ясо й сало, 

І щоб на Нашій славній Україні

Була щасливою людина!


Вічна пам'ять герою односельцю Шелягу В.А. https://drive.google.com/file/d/1u9-dVnPxxQ-2WC7sZlBRDTIt7LyfEGCh/view?usp=sharing 


Тема: Лінійка до Дня Пам’яті захисників Донецького Аероплрту «Вони вистояли – не вистояв бетон»(Для учнів 8-11класів )

Мета:

Ø    розширити знання учнів про події на сході України;

Ø    донести до учнів необхідність збереження єдності та захисту Батьківщини;

Ø    донести важливість збереження патріотичного духу в кожного громадянина;  виховувати культуру взаємовідносин між людьми в щоденному житті, повагу до захисників Вітчизни;

Ø    сприяти розвитку пізнавального інтересу.

Завдання:

Ø сформувати знання учнів про події на сході України;

Ø стимулювати прагнення до глибшого і детальнішого ознайомлення з  АТО  в нашій  державі;

Ø мотивувати  розширення кругозору, вміння чітко і лаконічно висловлювати власні думки, самостійно знаходити необхідну інформацію;

Ø  виховувати вміння підтримувати колектив, прагнення до кращого у житті;

Ø розвивати почуття патріотизму.

Обладнання: стіннівки, проектор, комп’ютер, записи музики, екран, мультимедійна презентація, відеоролики.

Місце проведення: актова зала

Вікова категорія: 10 -11 клас

Час проведення: 45 хвилин


 

 

Слайд 1Промова: 2014 рік для України став епохальним. Розгортання Революції Гідності, втеча тодішнього президента В. Януковича, який попросив не лише прихистку а й придушення Революції в сусідньої, так-званої, дружньої Росії. Це розв’язало їй руки. Як повідомляє СБУ, що глава Росії В. Путін давно мав підготований план повернення складу і сили минувшого СРСР і звернення Януковича лише підштовхнуло на розвиток подій лютого, березня 2014 року Слайд 2.

Так розпочалась анексія Криму із захопленням українських військових частин та техніки, а згодом російські війська за готовим сценарієм розпочали рятувати росіян від українців на Сході нашої держави. Міста Харків, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Маріуполь вистояли у «гібридній окупації», а Донецьк і Луганськ не зуміли протистояти засланцям і давно підготованому ґрунту перевороту. Два міста перейшли на бік агресії, кровопролиття і ненависті. Колишні промислові, історичноукраїнські міста, що відігравали важливу економічну та політико-соціальну роль в нашій Україні стали самопроголошеними ДНР та ЛНР квазідержавами, без закону, моралі, права на визнання світом крім Росії, яка продовжує постачати озброєння та війська для військових дій. Саме з лютого 2014 року вторгнення російського війська вважається початком АТО, а тепер ООС. Оголошена мобілізація не обминула і наше село.

Слайд 3 Захисниками-героями стали:

Ковальчук Віктор Олександрович

Федорук Станіслав Миколайович

Колодій Олександр Валерійович

Мікуліч Олександр Валерійович

Гайдиш Сергій Олександрович

Шеляг Володимир Анатолійович

Пінчук Святослав Іванович

Курин Олександр Григорович

Славич Богдан Васильович

Пашко Анатолій Володимирович

Коваль Віктор Миколайович

Герасимчук Петро Святославович

Омельчук Юрій Миколайович

Давайте привітаємо наших ветеранів гостей, яким маємо завдячувати нашим сьогоденням. Та наше сьогодення продовжує захищати наші кордони і відстоювати українські землі від вторгнення і воєнних дій нашими українцями, які в силу свого патріотизму ставали і стають добровольцями нашої оборони.

Слайд 4    Вже два роки 16 січня у різних містах України відзначають День пам'яті захисників аеропорту та усіх загиблих воїнів. Його оборона тривала з 26 травня 2014-го  по 22 січня 2015 року понад 240 днів. Як і в Криму за наказом Московської Хунти першими захоплювались важливі стратегічні об’єкти: летовища, порти, вузлові залізничні станції, Теплостанції та водоканали.  У ніч проти 26 травня 2014 року група проросійських сепаратистів з другої спроби зайняла частину будівель Донецького аеропорту, який призупинив авіасполучення ще 6 травня.

Слайд 5 Бойовики вимагали від українських військових, які перебували у старому терміналі летовища, скласти зброю та здатися. Український уряд, натомість, висунув свій ультиматум про складення зброї та звільнення адміністративних споруд сепаратистами.

Вимоги обох сторін залишалися без реакції, розпочався бій, який не припинявся 242 дні.

Слайд 6 Як це було: Кліп «Найгарячіші кадри за донецький Аеропорт»

 

Слайд 7(10 разів клікнути) Промова: З часом, після багатьох штурмів, аеропорт отримав і символічне значення дляУкраїни - свідчення героїзму її бійців, що успішно протистоять потужним силам ворога.

Летовище стало "українськими Фермопілами" та "донбаським Домом Павлова", а його захисників супротивник за стійкість назвав "кіборгами".

В різний час в аеропорту та прилеглих Пісках воювали бійці 95-ї та 79-ї десантних бригад, вояки 3-го кіровоградського полку спецпризначення та батальйону "Дніпро-1", артилеристи і танкісти 93-ї бригади, добровольці з ДУК "Правого сектора" та батальйону "ОУН", військові з інших частин.

Для сепаратистів це був подразник, який треба було усунути.

Важкий обстріл й бомбардування диспетчерської вежі та штурм летовища розпочалося 16 січня о 06.00 год ранку. Українська армія потужно відповідала на спроби штурму й відвоювала частину територій.

Однак 20 і 21 січня почали з'являтися повідомлення про велику кількість вбитих вбитих, поранених та полонених "кіборгів". У російських ЗМІ з'явилися дискредитивні сюжети про захоплених українських бійців.

Слайд 8 Зрештою 22 січня у міноборони констатували: "Що 20 військовослужбовців Збройних сил України вийшли з боями з території терміналів, оскільки їхні позиції були зруйновані та прострілювалися прямим наведенням. 16 військовослужбовців Збройних сил України в ході бою отримали поранення та потрапили у полон терористів. За останню добу у боях за летовище загинули ще 6 українських військовослужбовців". «Кіборги вистояли – мур не вцілів» стало символом для кожного воїна, що стоїть на варті за наш мир. Жоден з «кіборгів» доводили мужністю та переконували стояти на смерть до кінця, про що й залишились їхні відеосвідчення останніх хвилин перебування в летовищі.

Слайд 9 Кліп «Кіборги перед смертю виконують Гімн України»

 

Презентація до Ковальчука В.О.Промова: Нашому односельчанину Ковальчуку Віктору Олександровичу довелося захищати Донецький Аеропорт та бути пораненим в гарячих боях вересня 2014 року за летовище. На жаль він зараз далеко за межами нашого села, але знімки з його перебування нам розкажуть про той час.

Презентація про Ковальчука Віктора Олександровича.

Слайд 10 Кліп «Лицарський хрест»

Слайд 11  Промова: Саме з ініціативи «кіборгів» з’явилась пропозиція вшанування 16 січня Дня пам’яті захисників Донецького аеропорту та всіх загиблих за Україну.

 

Навіть роздертий на скиби, я не віддам Донбас": Вражаючий вірш, присвячений  сьогоднішньому Дню пам'яті захисників ДАП

Давайте вшануємо хвилиною Пам’яті  Щеляга В.А. та Пінчука С.І. і всіх полеглих Героїв України за мир і наше майбутнє.

Слайд 12 Кліп «Хвилина пам’яті за полеглими в АТО»

 

Вірші учнів. Та пісня «Тополі» присвячена пам’яті загиблим за Україну у виконанні Міхеєва О.

 

Слайд 13 Виступи ветеранів та відповіді на запитання учнів. На завершення учні подякували за цікаві й повчальні розповіді, вручили ветеранам сувеніри та квіти і сфотографувалися на загальне фото для альбому школи.


<iframe src="https://onedrive.live.com/embed?cid=5A612B8216110AA3&resid=5A612B8216110AA3%21245&authkey=AK5g1ka3nGon0KI&em=2" width="476" height="288" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>




 

 

 


Комментариев нет:

Отправить комментарий

  До Дня Незалежності дивимось мультсеріал «Книга-мандрівка» Дата:  24.08.2022 В першому сезоні  п’ять 3-хвилинних серій про письменника Мик...